Ako sa naučiť na skúšku a nezblázniť sa...

Štúdium na Vysokej škole je pre mnohých z nás veľmi náročné obdobie. Vznikajú situácie, ktoré sú pre nás nové, tlačia nás termíny, či už odovzdania práce, alebo termíny skúšok. Ako to prežiť v pohode a bez námahy? Ty sa nauč na skúšku, my Ti pomôžeme so seminárnou prácou.
Akým spôsobom sa pripravím na skúšku? Ako sa čo najjednoduchšie a najrýchlejšie naučím požadovanú teóriu. Ponúknem Vám niekoľko rád, ktoré keď budete dodržiavať, skúšku zvládnete ľavou zadnou.


  1. Zachovajte pokoj a chladnú hlavu. Je potrebné dosiahnuť efektivitu a jasnosť vo všetkom, čo robíte, teda aj v učení sa na skúšku
  2. Všetko ostatné ide bokom – toto je základné pravidlo, ktoré Vám pomôže dokázať niečo úžasné – musíte sa však zbaviť rozptýlenia
  3. Upracte si svoj pracovný stôl – zhrňte všetko do zásuvky, či krabice. Ak je to nutné, môžete si nechať na stole dôležité dokumenty, ktoré sú nevyhnutné pre učenie a zvyšok ďalších potrebných vecí – telefón, pero, či ceruzku, poznámkový blok a podobne. no zvyšok preč.
  4. Vypnúť všetky upozornenia, či notifikácie, ktoré by vás mohli rozptyľovať – Facebook, správy a iné.
  5. Zaraďte si učenie do programu dňa čo najskôr, ako to len pôjde – určite nie po obede, alebo niekedy neskôr.
  6. Toto je aktivita, s ktorou má skutočne veľa ľudí problém. Majú nutkanie kontrolovať email, či robiť niečo iné. Tomu treba povedať STOP! Zastavte sa, zhlboka sa nadýchnite a spomeňte si prečo ste si vybrali túto školu.
  7. Urobte všetko, čo je vo vašich silách a zotrvajte pri učení cca 20 minút, potom si dajte krátku prestávku, po prestávke si zopakujte učivo, ktoré ste sa naučili.
  8. Pri učení je dobré si niektoré veci napísať, nakresliť alebo ich vysloviť nahlas.
  9. Čím viac zmyslov zapojíš do učenia, tým je šanca znovu vybavenia z pamäti väčšia.
  10. Píš si krátke poznámky, zoznamy a prehľady. Umožnia ti informácie nielen triediť, ale i trvalo zapamätať. Funguje to.

Držíme palce!!!

Späť na blog